مسافر فرانکفورت

این کتاب یکی از آثار قابل توجه “آگاتا کریستی” است. رمانی سیاسی که گوشه‌های از زندگی یک دیپلمات انگلیسی را به تصویر می‌کشد.
قسمتی از این کتاب که خواندنش بسیار جالب است ، شرح سیاست “چماق و هویج ” به قلم آگاتا کریستی در کتاب مسافر فرانکفورت:
“شاید جوان‌ها را پیشتاز بنامید. اما در واقع این چیزی نیست که باعث نگرانی شود. آنها روی جوانان کار می‌کنند، جوانان تمام کشورها و آن‌ها را وادار به کارهایی می‌کنند.جوان‌ها شعار می‌دهند و فریاد می‌کشند،درحالیکه اغلب نمی‌دانند هدفشان چیست! بنابراین شروع به اعتراض آسان است. سرشت آدم جوان چنین است. تمام جوانان همواره شورشی بوده‌اند. شما شورشی هستید و می‌خواهید دنیا از شکلی به صورت دیگر دربیاورید. اما شما کور هستید. گویی نوار پارچه‌ای روی چشمان جوان‌ها بسته‌اند. نمی‌بینید که چه چیزهایی را از دست داده اند و در آینده به کجا خواهند رسید؟ چه چیزی پیش رو دارند؟ و چه کسی در قفای آنهاست و آنها را وادار می‌کند؟ این چیزی است که باید از آن هراس داشت. مثل این است که یک نفر هویجی را جلوی الاغی بگیرد تا دنبالش بیاید و در همان موقع کس دیگری از پشت سر الاغ را با چوب وادار به جلو رفتن کند.این‌ها تصورات نیست این چیزی است که مردم در مورد هیتلر گفته‌اند. این چیزی است که آنها باور داشته‌اند و پذیرفته‌اند. اکنون شاید افرادی دیگر چیزهایی همانند آن را باور داشته و پذیرفته‌اند. این هراس آور است. ایده یکسانی که همواره به ظهور می‌رسد. تاریخ تکرار می شود.”
جالب اینجاست که نویسنده چهار دهه پیش این کتاب را به نگارش در آورده و دست‌های پنهانی که صنایع تسلیحاتی، مواد مخدر و ثروت‌های جهانی را در نهان با استفاده از سلاح دیپلماسی جابه‌جا می‌کند را آشکار می‌سازد.

 

 راهنمای دانلود

 قسمت دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها مراتب را از طریق قسمت تماس با ما یا نظرات همان پست جهت اصلاح لینک اطلاع دهید.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید .
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

دیدگاه بگذارید

8 دیدگاه‌ها در "مسافر فرانکفورت (آگاتا کریستی)"

avatar
500
ملیحه
مهمان

مرسیییییی یه عااالمه بابت کتاب های آگاتا و سایت فوق العادتون 🙂

مینا
مهمان

سلام
کتابهای دیگه آگاتا کریستی رو نمیذارید؟
گفتین ده تای دیگه مونده هنوز

مهین
مهمان

براثر مطالعه این حجم از آگاتا کریستی دارم تبدیل به آگاتا۲ میشم!

تصمیم دارم بعد از این که بر و بچ نازنین فارست کارهای آگاتا را تموم کردند خودم بشینم تالیف کنم تا بازم بدون آگاتا نمونیم
مثلا : قتل در قطار سریع السیر ۲ نوشته مهین کریستی !

ملیحه
مهمان

عالیه حتما اینکارو بکن 🙂

مرجان
مهمان

یه دنیا سپاس

سعید
مهمان

سپاسگزارم.

wpDiscuz